Čo je ketóza a prečo je pre chudnutie dôležitá?

Ketóza je organizmu prirodzený fyziologický stav. Nastáva, keď sa telu v strave dodáva úplné minimum sacharidov. V ketóze sa potom začínajú tvoriť “ketolátky", ktoré vznikajú štiepením zásobného tuku a majú schopnosť nahradiť sacharidy, ktoré sú primárnym zdrojom energie človeka.

✓ Chudnutie v ketóze je rýchle a pohodlné.

✓ Úbytok kilogramov je pri ketogénnej diéte viditeľný a merateľný.

✓ Ketóza telu umožní spaľovať primárne uložené tuky. Preto je chudnutie s proteínovou diétou efektívne a bezpečné a na rozdiel od iných spôsobov chudnutia vám pri nej nehrozí, že prídete o svalovú hmotu.

✓ Za ochranu svalov vďačíte pravidelnému prísunu dostatočného množstva proteínov, ktoré získate v proteínových jedlách a nápojoch MyKETO. 

Ďalšie výhody keto diéty pre mužov

Ketóza je prospešná aj preto, že v priebehu keto diéty sa normalizuje hladina cholesterolu v krvi a upravuje sa aj produkcia hormónu inzulínu, ktorý štiepi cukry. To pôsobí na telo doslova blahodarne. Bunky v tele sa stávajú vnímavejší voči inzulínu, čím klesá prípadná inzulínová rezistencia (prediabetický stav), aj riziko vzniku cukrovky II. typu.

Čo na stave zvanom ketóza ďalej oceníte? Ketózu nesprevádza hlad, chute ani zlá nálada. Rozhodne oceníte príval energie, ktorej budete mať viac ako predtým, kedy vaše telo nedokázalo efektívne štiepiť a spaľovať zásobný tuk a získavať z neho takmer 2x toľko energie ako z príjmu sacharidov v strave.

Výživový poradca Jan Šinákl zo štúdia Imago, Praha hovorí: 

“Z návštevy posilňovní sa pre mnohých stala každodenná rutina. Avšak len dvíhanie činiek rozhodne nezaistí, že Vaše telo bude úplne a v správnej kondícii. Aby ste využili všetok potenciál a dosiahli dokonalú postavu čo najskôr, je potrebné nezabúdať vyváženú stravu s dostatkom bielkovín, ktoré sú základným stavebným kameňom Vášho tela. “Ak chcete staviť na časovo efektívnu vyváženú stravu pre chudnutie pre mužov, vyberte MyKETO proteínové jedlá. Tie prinášajú veľkú škálu odborníkmi vopred pripravených špeciálnych jedál, ktoré plnohodnotne nahradia bežnú dennú stravu človeka. Na výber máte z mnohých sladkých či slaných proteínových jedál. " 

Vyberte si napríklad: polievky, omelety, palacinky, proteínové nápoje, proteínové koktaily, kaše, dezerty, zemiakové placky, hovädzie ragú a ďalšie chutné proteínové jedlá.

Dodržujte ľahké pravidlá a chudnutie máte vo vrecku!

Keto diéta MyKETO je jednoduchá a pohodlná. Najjednoduchšie je vybrať si vhodný diétny plán, SOFT, MEDIUM alebo MAXI, pri ktorom máte pevne stanovené, o koľko kilogramov chcete schudnúť. Pokiaľ si počas chudnutia nebudete čímkoľvek istí, môžete využiť infolinku alebo on-line chat. 

Užívajte si zdravie a silu a život vás bude baviť!

Váš MyKETO tím